תמונה ראשית אנשים בעבודה

מחפש/ת עבודה?
הרשמ/י כאן

מעסיק/ה?
פרסמו משרה

ללא התמיכה, הליווי והחניכה המקצועית בתכנית הייתי נשאר עד היום קופאי בסופרמרקט

יוסף (שם בדוי), עולה חדש ממדינה לטינית, בן 49, השתתף בתכנית "בהצלחה בתעסוקה" בירושלים, מטעם עמותת 50 פלוס-מינוס, בהובלת בתיה ארליך ונמרוד אלון. הוא בעל ניסיון של כ-20 שנה, בעבודתו בחו"ל, כטכנאי ציוד וכלים להגנה מקרינה וכקצין בטיחות וטכנאי קרינה. עם עלייתו לישראל, ולאחר מעבר אולפן, החל לעבוד כקופאי באחת מרשתות השיווק בירושלים.

יוסף הגיע אלינו במצב של "תת תעסוקה" – עובד לפרנסתו בעבודה שאיננה מתאימה לרקע ולניסיון הרב שצבר.

במסגרת תכנית "בהצלחה בתעסוקה" בירושלים, המבוססת על שילוב של קבוצת תמיכה לתעסוקה עם ליווי אישי ומקצועי, יוסף עבר על ידינו תהליך שלם, חונך ומפרה לחיזוק מסוגלותו התעסוקתית שכלל: אבחון אישי תעסוקתי, חיזוק הביטחון העצמי והשיווק העצמי, גיבוש תכנית פעולה אישית לחיפוש עבודה, שדרוג והתאמת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, מקורות להגעה להזדמנויות תעסוקתיות (מקורות גלויים, פניה יזומה למעסיקים, נטוורקינג).

כבר באמצע התהליך, בסיוע של הצוות, הוא החל לקבל זימונים לראיונות עבודה בתחומים הרלוונטים אליו. לקראת ראיונות אלה חיים עבר הכנה מלאה ומעמיקה, דבר שסייע לחיזוק הביטחון העצמי שלו והתקדמות בתהליך.

לבסוף התקבל לעבודה בחברת תקשורת ומחשבים בירושלים, כטכנאי בדיקות סופיות, והוא מתמיד בה כבר כשנתיים.

יוסף מתאר את התרומה של התכנית להצלחתו: "ללא התמיכה, הליווי והחניכה המקצועית בתכנית הייתי נשאר עד היום כקופאי בסופרמרקט.  הרגשתי שאני לא לבד בתהליך הקשה של חיפוש עבודה".